Akşener, İyi Parti İl Başkanlığı ziyaretinde açıklamalarda bulundu
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ordu’ya çeşitli programlara katılmak üzere ziyarette bulundu. Partisinin il başkanlığını ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Akşener, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz ve ilçe adaylarının bir bölümünü ilan etmek ve resmi tanıtımını yapmak için kente geldiklerini söyledi.
Akşener, Yılmaz’ın deneyimlerini vurguladı
Akşener, Enver Yılmaz’ın 3 dönem milletvekilliği, bir dönem belediye başkanlığı ve hakimlik gibi görevlerde bulunduğunu belirterek, Yılmaz’ın yasama ve hukuk alanında deneyimli olduğunu vurguladı. Ayrıca, Yılmaz’ın yerelde nasıl hizmet yapıldığını bildiğini ifade etti.
Akşener ve Yılmaz’ın ortak geçmişi
Akşener, Enver Yılmaz ile kendisinin AK Parti’nin kurucularından olduğunu belirtti. İkisinin de AK Parti ile olan geçmişlerine değinen Akşener, “Daha sonra bazı şeyler kafama yatmadığı için ayrıldım” şeklinde konuştu. Akşener, Yılmaz’ı İyi Parti bünyesine aldıklarını ve Yılmaz’ın artık Ordu’ya hizmet etmek için İyi Parti’de olduğunu dile getirdi.
Akşener, Sinan Ateş ve Hrant Dink cinayetleriyle ilgili açıklama yaptı
Akşener, gazetecilerin Sinan Ateş ve Hrant Dink cinayetleriyle ilgili yaptığı açıklamayı hatırlatması üzerine, bu sözlerinin çarpıtıldığını ifade etti. Akşener, sözlerinin amacının gençlik döneminde yaşanan olaylara dikkat çekmek olduğunu belirtti. Ayrıca, PKK’ya terörist diyemeyenlerin Meral Akşener’e hapis istediğini söyleyerek, DEM Parti’yi “PKK’ya terörist diyemeyenler” olarak tanımladı ve CHP’yi eleştirdi.
Akşener, daha sonra Altınordu ilçesinde esnafı ziyaret etti.